TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Laboratorium Energetyki Odnawialnej

Relacja z Dnia Otwartego Laboratorium Energetyki Odnawialnej

Data: 15.04.2024

Dnia 5 kwietnia 2024 roku w Laboratorium Energetyki Odnawialnej (LEO) odbyły się pokazy dla dorosłych, młodzieży i dzieci szkolnych, związane z odnawialnymi źródłami energii (OZE) w ramach projektu EDU LEO. Stanowiska pokazowe znajdujące się w pomieszczeniach 322 i 322a dotyczyły zarówno kolektorów słonecznych płaskich, próżniowych oraz skupiających, jak również magazynowania ciepła, chłodu i energii elektrycznej. W sali 302 uczestnicy Dnia Otwartego LEO mogli zapoznać się z zagadnieniami związanymi z energetyką wodną, a na dachu budynku L-1 (Geocentrum) zaprezentowano im instalacje fotowoltaiczne on-grid, off-grid, stację meteorologiczną oraz turbiny wiatrowe.

Dni Otwarte LEO miały na celu zaznajomienie uczestników z tematyką dotyczącą OZE i sposobami poprawy efektywności energetycznej, a także propagowanie proekologicznych postaw społecznych, które mogą przysłużyć się ochronie środowiska naturalnego.

Dzień Otwarty LEO został zrealizowany w ramach projektu EDU LEO-Cykl przedsięwzięć edukacyjnych realizowanych w Laboratorium Energetyki Odnawialnej. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.