TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Laboratorium Energetyki Odnawialnej

Warsztaty familijne w ramach Nocy Politechniki 2024

Data: 19.11.2024

Noc Politechniki Wrocławskiej to wydarzenie popularnonaukowe, które rokrocznie przyciąga wielu uczestników, oferując im wiele różnorodnych atrakcji. Ostatnia edycja odbyła się 8 listopada i objęła swym zasięgiem kilka kampusów uczelni, w tym kampus na Grobli, gdzie mieszczą się Laboratorium Energetyki Odnawialnej i Laboratorium Hydraulicznych Maszyn Przepływowych i Hydrotransportu. Jednym ze sposobów jakimi można było do nas dotrzeć, była przejażdżka Polinką, czyli kolejką linową Politechniki Wrocławskiej nad rzeką Odrą.

6.jpg

Członkowie projektu EDU-LEO przygotowali dla uczestników wyjątkowe warsztaty familijne, w trakcie których mieli okazję zgłębić arkana odnawialnych źródeł energii (OZE) i ich zastosowania. Warsztaty wyjaśniały, na czym polega wytwarzanie energii elektrycznej ze słońca, wiatru i wody oraz produkcja ciepła i zimna z OZE. Można było zaobserwować na żywo działanie turbin wiatrowych, wodnych, kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych.

5.jpg

Dodatkowo, procesy cieplne prezentowano za pomocą kamer termowizyjnych, co umożliwiało wizualizację przepływu energii w czasie rzeczywistym. Te praktyczne demonstracje pomagały zrozumieć, jak technologie OZE mogą wspierać zrównoważony rozwój i redukować emisję CO₂, jednocześnie zachęcając do korzystania z ekologicznych rozwiązań na co dzień. To była doskonała okazja nie tylko dla pasjonatów nauki, ale także dla każdego, kto interesuje się praktycznymi rozwiązaniami problemów energetycznych. Wprowadzenie tych technologii w życie to klucz do naszej przyszłości.

8.jpg


Warsztaty familijne zostały zrealizowane w ramach projektu EDU LEO-Cykl przedsięwzięć edukacyjnych realizowanych w Laboratorium Energetyki Odnawialnej. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Galeria

Politechnika Wrocławska © 2024