TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Laboratorium Energetyki Odnawialnej

Czy jesteśmy skazani na smog?

Data: 18.12.2024

Webinarium pt. "Czy jesteśmy skazani na smog?" (rys. 1) prezentowało zagadnienia związane z aktualnym tematem zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego i zjawiskiem smogu. Szkolenie rozpoczęto od przybliżenia uczestnikom informacji historycznych i wyjaśniono skąd wzięło się zainteresowanie problemem zanieczyszczonego powietrza. W dalszej części przybliżono definicję smogu, wskazano rodzaje smogu i przedstawiono informacje na temat naszego polskiego „wkładu” w ten temat.

picture1.jpg

Rys. 1. Slajd tytułowy prezentacji

W następnej kolejności przedstawione zostały najważniejsze zanieczyszczenia powietrza obecne w smogu i ich szkodliwe oddziaływanie na ludzi (rys. 2).

picture2.jpg

Rys. 2. Najważniejsze zanieczyszczenia powietrza

Przedstawiony został Państwowy System Monitoringu zanieczyszczeń jako sposób na monitorowanie stężenia zanieczyszczeń obecnych w powietrzu w celu informowania społeczności o stanie środowiska i ochrony zdrowia ludzi (rys.3).

picture3.jpg

Rys. 3. Państwowy System Monitoringu

W części końcowej szkolenia przedstawiono sposoby ograniczania zanieczyszczeń powietrza i zwalczania smogu, zarówno na poziomie działań indywidualnych osób, władz samorządowych jak i państwa (rys. 4).

picture4.jpg

Rys. 4. Działania na rzecz ograniczania zanieczyszczeń powietrza

Więcej informacji na naszych szkoleniach. Zapraszamy na kolejną edycję w 2025 roku!


Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu EDU LEO-Cykl przedsięwzięć edukacyjnych realizowanych w Laboratorium Energetyki Odnawialnej. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Politechnika Wrocławska © 2025