TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Laboratorium Energetyki Odnawialnej

Systemy fotowoltaiczne - wirtualny spacer po LEO

Data: 17.12.2024

Warsztaty miały na celu zapoznanie uczestników z laboratorium LEO na Politechnice Wrocławskiej. Zajęcia były podzielone ze względu na grupy wiekowe i były kierowane do dzieci oraz dorosłych.

obraz5.png

Rys. 1. Slajd zapraszający na Webinar

Warsztaty składały się z dwóch części. Pierwsza dotyczyła sali laboratoryjnej i stanowisk związanych z instalacjami fotowoltaicznymi. Przedstawiono pięć zagadnień:

- zasady i przepisy BHP

- konstrukcje dachów

- systemy montażowe do instalacji fotowoltaicznych

- montaż modułów fotowoltaicznych

- przewody elektryczne i pomiary instalacji fotowoltaicznych

obraz6.png

Rys. 2.  Pokaz prawidłowego zamontowania modułu fotowoltaicznego

Druga część zajęć dotyczyła zainstalowanych instalacji na dachu budynku L1 – które stanowią integralną część laboratorium LEO. Omówiono instalacje, a następnie zaprezentowano program do zbierania danych i pokazano pracę instalacji w czasie rzeczywistym oraz dane archiwalne.

obraz7.png

Rys. 3. Instalacje fotowoltaiczne zainstalowane na budynku L1 Politechniki Wrocławskiej

obraz8.png

Rys. 4. Przykład pracy instalacji fotowoltaicznej zainstalowanej w laboratorium LEO (platforma do monitoringu SolarEdge)

 

Więcej informacji na naszych szkoleniach. Zapraszamy na kolejną edycję w 2025 roku!


Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu EDU LEO-Cykl przedsięwzięć edukacyjnych realizowanych w Laboratorium Energetyki Odnawialnej. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Politechnika Wrocławska © 2025