TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Laboratorium Energetyki Odnawialnej

Wodór jako alternatywne paliwo przyszłości

Data: 16.12.2024

Wykład miał na celu przybliżenie tematu dotyczącego wodoru- jego właściwości fizycznych  i chemicznych, metod produkcji, zastosowaniach kiedyś i teraz. Przedstawiono również "kolory" wodoru, symbolizujące procesy i surowce wykorzystane do jego produkcji. Omówiono metody produkcji wraz z rodzajami zbiorników używanych do tego celu. Omówiono zasadę działania ogniw wodorowych, gdzie produktem odpadowym jest jedynie woda. Pokazano stan faktyczny, jeśli chodzi o stacje ładowania wodorem w Polsce oraz koszty paliwa wodorowego w Polsce i na świecie.

picture1.pngRys.1.Slajd tytułowy

picture2.png

Rys.2 Zbiorniki ciśnieniowe do magazynowania wodoru


Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu EDU LEO-Cykl przedsięwzięć edukacyjnych realizowanych w Laboratorium Energetyki Odnawialnej. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Politechnika Wrocławska © 2025